Simon Halep przekonana o skuteczności odwołania się przed Sądem Arbitrażowym

207

Była mistrzyni Wimbledonu i French Open Simona Halep jest przekonana, że wkrótce wróci do tenisa. Rumunka spędziła prawie trzy pełne dni na przesłuchaniu w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przed trzema sędziami, którzy teraz rozważają swój werdykt.

„Miałam szansę pokazać swoją obronę i naprawdę wierzę, że prawda wyjdzie na jaw i dzień, w którym będę na korcie, nadejdzie wkrótce” – powiedziała Halep dziennikarzom przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie.

32-letnia Rumunka została tymczasowo zawieszona od października 2022 roku po pozytywnym wyniku testu na roksadustat, zakazany lek stymulujący produkcję czerwonych krwinek, podczas US Open.

Tenisowe władze antydopingowe oskarżyły również byłą nr 1 na świecie o inne przestępstwo dopingowe w zeszłym roku z powodu nieprawidłowości w jej paszporcie biologicznym sportowca, metodzie zaprojektowanej do monitorowania różnych parametrów krwi.

Howard Jacobs, prawnik Halep, powiedział, że CAS wysłuchał jej argumentów, ale nie jest jasne, kiedy sąd może wydać orzeczenie.

Halep obwinia skażone licencjonowane suplementy za pozytywny wynik testu podczas US Open. Oskarżyła Międzynarodową Agencję ds. Uczciwości Tenisa o oskarżenie jej o naruszenie ABP po tym, jak grupa ekspertów, którzy ocenili jej profil, poznała jej tożsamość.

Niezależny trybunał zaakceptował argument Halep, że zażyła ona zanieczyszczony suplement, ale ustalił, że objętość, którą spożyła, nie mogła spowodować stężenia roksadatu stwierdzonego w jej dodatniej próbce.

Halep powiedziała, że jeśli jej czteroletni zakaz zostanie utrzymany, najprawdopodobniej zakończy to jej karierę.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News