Sewilla: Finał nie dla Kamila Majchrzaka

26

Kamil Majchrzak przegrał 2:6 1:6 z Taro Danielem (Japonia) w półfinale challengera rozgrywanego na ziemnych kortach w Sewilli. Finałowym przeciwnikiem Japończyka będzie Casper Ruud (Norwegia), który w przyszłym tygodniu wystąpi w Pekao Szczecin Open.

Spotkanie Daniela i Majchrzaka trwało tylko godzinę i dziewiętnaście minut. Znaczny wpływ na końcowy wynik miała skuteczność obu tenisistów przy szansach na przełamanie. Majchrzak nie wykorzystał ani jednej z pięciu okazji. Daniel break-pointów miał tyle samo, ale do przełamania doprowadził aż czterokrotnie. Półfinał osiągnięty przez 20-latka z Piotrkowa Trybunalskiego jest i tak jednym z najlepszych wyników w jego karierze.

W drugim półfinale Casper Ruud wygrał w trzech setach z Pedro Cachinem (Argentyna). Już niedługo zdolnego 17-latka z Norwegii na własne oczy będą mogli zobaczyć polscy sympatycy tenisa. Ruud ma zapewnione miejsce w drabince głównej szczecińskiego challengera, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.