Serena Williams poprowadzi ESPY w lipcu

175

 

Serena Williams może i przeszła na tenisową emeryturę, ale jest bardziej zapracowana niż kiedykolwiek, ponieważ zamierza powrócić na sportową scenę. Na początku tego tygodnia Williams została ogłoszona gospodarzem ESPY 2024, co jest skrótem od Excellence in Sports Performance Yearly.

Jest to coroczne rozdanie nagród stworzone przez ESPN w 1993 roku w celu uhonorowania najlepszych sportowców w sportach indywidualnych i zespołowych oraz najlepszych wyników z poprzedniego roku, a także w innych kategoriach specjalnych.

32. ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 11 lipca w Dolby Theatre w Hollywood i będzie transmitowana na żywo w telewizji ABC. Legendarna Amerykanka będzie czwartą kobietą, która poprowadzi ceremonię i drugą, która zrobi to solo.

W oświadczeniu, 23-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema nazwała „spełnieniem marzeń” moment, w którym po raz pierwszy otrzymała zaszczyt poprowadzenia ESPY i z niecierpliwością czeka na świętowanie „bezprecedensowego” roku dla kobiet-sportowców.

„Nie mógłbym być bardziej podekscytowany prowadzeniem ESPY. To spełnienie moich marzeń i coś, co chciałam zrobić odkąd pamiętam. To był rewelacyjny rok dla sportu i bezprecedensowy dla kobiet-sportowców. Nie mogę się doczekać, aby świętować wszystkich na scenie w lipcu”

To nie przypadek, że Williams otrzymała tę odpowiedzialność. Już wcześniej występowała na tej scenie jako jeden z najbardziej utytułowanych sportowców nie tylko w tenisie, ale we wszystkich dyscyplinach sportowych.

42-letnia matka dwójki dzieci została wcześniej dziesięciokrotnie uznana za najlepszą tenisistkę, a w 2003 i 2013 roku otrzymała prestiżową nagrodę dla najlepszej sportsmenki. Zawodniczki WTA, które niedawno zdobyły nagrodę na ESPY, to czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema Naomi Osaka (2021) i brytyjska gwiazda tenisa Emma Raducanu (2022).

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News