Ruud przyjmuje wyzwanie Rune na mecz pokazowy

160

Po tym jak Casper Ruud odpowiedział na wyzwanie Holgera Rune do pojedynku singlowego, walka najpopularniejszych Skandynawów w tenisie trwa w najlepsze. Rune, który w zeszłym roku stał się najwyżej sklasyfikowanym duńskim zawodnikiem, awansując na 4. miejsce na świecie, cieszył się z występu przed rodzimą publicznością w niedawnym meczu pokazowym w grze pojedynczej i deblu mieszanym.

Zapowiadany jako Bitwa Mistrzów 2024, Rune zmierzył się z francuskim weteranem Gaelem Monfilsem na arenie Jyske Bank Boxen w Herning w Danii. 21-latek pokonał swojego bardziej doświadczonego rywala 7-6, 6-3.

Następnie przyszła kolej na singiel kobiet, w którym Caroline Wozniacki pokonała Elinę Svitolinę 6-4, 4-6, 10-4. Następnie Rune połączył siły z byłym WTA World No. 1, aby zmierzyć się z Monfilsem i jego żoną Svitoliną w mieszanym meczu deblowym. Para tenisistów zemściła się, wygrywając pojedynczego seta 6-4.

Rune pochwalił się na Instagramie swoim uznaniem dla wsparcia udzielonego przez duńską publiczność i obiecał, że wróci na kolejny mecz. Wyzwał każdego, kto chciałby zmierzyć się z nim w Kopenhadze.

„Dziękuję Danii za niesamowitą noc w Boxen. Duńskie wsparcie jest fantastyczne ?? to na pewno nie będzie ostatni raz, kiedy gram u siebie ??? Czy ktoś jest gotowy na wyzwanie, aby zagrać ze mną jeszcze w tym roku w Kopenhadze? daj mi znać? #championsbattle2024 #jyskebankboxen.”

Trzykrotny finalista Wielkiego Szlema Casper Ruud odpowiedział w sekcji komentarzy, przyjmując wyzwanie. Aby je uhonorować, wymyślił jednak własny warunek. Światowy numer 7 przyznał, że zagra w stolicy Danii pod warunkiem, że Rune najpierw zmierzy się z nim w Norwegii.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News