Rublev, Rune i Zhang na czele inauguracyjnego turnieju Hangzhou

176

ATP ogłosiło dodanie nowego turnieju na poziomie Tour do swojego kalendarza na 2024 rok, Hangzhou Open, po przeniesieniu wydarzenia Zhuhai 250. Organizatorzy turnieju rozpoczęli przyjmowanie nazwisk tych, którzy zagrają w Hangzhou. Miasto znajduje się na wschodnim wybrzeżu Chin i jest stolicą prowincji Zhejiang. Nowy turniej będzie częścią serii ATP 250, która potrwa od 18 do 24 września.

Turniej ten odbędzie się tydzień po czwartym i ostatnim Wielkim Szlemie 2024 roku na US Open. Hangzhou Open będzie jednym z dwóch turniejów, które rozpoczną azjatycki swing (wraz z Chengdu Open).

Andrey Rublev jest pierwszym graczem z Top 10, który potwierdził swoją obecność na tym wydarzeniu. Rosjanin, który jest mistrzem Hongkongu i Madrytu w tym roku, jest „podekscytowany” perspektywą zaprezentowania swoich umiejętności tenisowych w Olimpijskim Centrum Tenisowym w Hangzhou, które było gospodarzem Igrzysk Azjatyckich w 2023 roku.

„Nie mogę się doczekać powrotu do Chin i gry w Hangzhou Open we wrześniu. Jestem podekscytowany przyjazdem do pięknego miasta Hangzhou i grą na stadionie, który, jak wiem, gościł Igrzyska Azjatyckie w zeszłym roku”

Holger Rune i chiński gracz nr 1 ATP Zhizhen Zhang również tam zagrają. Zhang w szczególności lubi to miasto. W zeszłym roku zdobył złoty medal na Igrzyskach Azjatyckich, gwarantując sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

„To było wspaniałe doświadczenie grać w Hangzhou Olympics Tennis Center podczas zeszłorocznych Igrzysk Azjatyckich. Ma ładne obiekty i panuje tam świetna atmosfera”

Światowy nr 42 nie jest jedynym Chińczykiem, który zapisał się w historii. W zeszłym roku Yibing Wu został pierwszym Chińczykiem, który zdobył tytuł ATP, pokonując Johna Isnera w finale Dallas Open.

Pochodzący z Hangzhou 24-latek z pewnością będzie chciał wrócić do swojego rodzinnego miasta po przegranej w 16. rundzie Igrzysk Azjatyckich. Wu ma nadzieję na powrót do zdrowia po nieujawnionej kontuzji, która ograniczyła go do zaledwie trzech meczów w tym sezonie.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News