Rozmowa z Marinem Cilicem

155

Marin Cilic udzielił długiego wywiadu argentyńskiej gazecie Olé, w którym opowiedział o wygranym przez Argentynę finale Pucharu Davisa 2016 w Zagrzebiu. Podczas wywiadu Cilic pochwalił Juana Martina Del Potro, podkreślając, że był jedną z tych osób, które zawsze wywoływały uśmiech na twarzy w szatni.

„Myślę, że tenis był niesprawiedliwy dla Del Potro, zwłaszcza ze względu na wszystko, co reprezentował. Juan Martín był niesamowitym graczem, wygrał US Open w 2009 roku, pamiętam, jak widziałem go, gdy wrócił do swojego kraju i powitało go ponad 150 000 ludzi, był ikoną dla młodych ludzi, idolem dla wielu ze względu na swój sposób gry.

Zawsze dobrze zachowywał się na korcie. Zdobył także Puchar Davisa, srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich i wiele innych trofeów. Dorastaliśmy razem, przez całą jego karierę byłem w stanie zobaczyć z bliska wszystko, co był w stanie zrobić” – powiedział zwycięzca US Open 2014.

„Zawsze podziwiałem argentyńskich sportowców, wiem, jak trudne czasy przeżywa ten kraj z ekonomicznego punktu widzenia, mimo że mają za sobą wspaniałą historię, biorąc pod uwagę, że wielu z nich pochodzi z małych miasteczek lub skromnych obszarów, ale nadal pokazują światu całą swoją duszę” – dodał Cilic.

Cilic przegrał jeden z najbardziej bolesnych meczów w swojej karierze z Del Potro: decydujący mecz o Puchar Davisa 2016, który wygrała Argentyna. „Oczywiście było to duże rozczarowanie, ponieważ graliśmy u siebie i byliśmy bardzo blisko zwycięstwa, ale następnego dnia czułem się dobrze.

Dałem z siebie wszystko na korcie, ale ostatecznie wygrał Juan Martín, który rozegrał niesamowity mecz. Oczywiście mogłem wygrać, ale to był wspaniały moment dla tenisa. To była fantastyczna bitwa do trzech wygranych, ale los chciał, że Puchar trafił do Argentyny” – analizował. Cilic wziął udział w turnieju w Buenos Aires w tym tygodniu. Pokonał w pierwszej rundzie Serba Laslo Djere.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News