Roland Garros: Zverev zdominował Dimitrova

199

Alexander Zverev  zdominował Grigora Dimitrowa w czwartej rundzie. Bułgar do tej pory radził sobie bardzo dobrze, nie tracąc w drodze do meczu żadnego seta. Niemiec przegrał tylko jeden set z Francesem Tiafoe. Było to piąte spotkanie między nimi, a Zverev zdominował rywala przez wygranie trzech zeszłych meczów, które odbyły się w różnych miejscach, ale nie na kortach ziemnych w Paryżu. Na początku meczu Bułgar popełnił zbyt wiele niewymuszonych błędów. Niemiec bardzo szybko wygrał pierwszego seta 6:1.

Krótko drugi set był najlepszym, jaki rozegrał Dimitrow, kiedy prowadził 4:2 i 40:15, ale Zverev szybko złamał jego opór i zdobył 14 kolejnych punktów, aby ukraść drugiego seta, wygrywając 6-4. W trzecim secie było wiele błędów po stronie Bułgara, a mimo to miał swoje szanse. Dimitrow miał dziewięć break pointów, ale wykorzystał tylko jeden. Niemiec wykorzystał swoje szanse skuteczniej i zakończył mecz. Zverev zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale Rolanda Garrosa 2023 i może wyrównać swój zeszłoroczny wynik. O półfinał Zverev zagra z Tomasem Martinem Etcheverrym (Argentyna).

Czwarta runda

Alexander Zverev (Niemcy, 22) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 28) 6:1, 6:4, 6:3
Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) – Yoshihito Nishioka (Japonia, 27) 7:6(8), 6:0, 6:1