Roland Garros: Wielki Zverev, starcie gigantów dla Nadala

132

W ćwierćfinale turnieju Rolanda Garrosa (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro) Alexander Zverev (Niemcy, 3) pokonał 6:4, 6:4, 4:6, 7:6(7) Carlosa Alcaraza (Hiszpania, 6). Na początku Niemiec obronił break-pointy. Potem sam przełamał w piątym gemie i utrzymał przewagę. W drugiej partii kluczowy break nastąpiło w siódmym gemie. Przy 5:4 Hiszpan miał szansę odrobić stratę. W trzeciej odsłonie wygrywali podania do dziesiątego gema. Wtedy Carlos odebrał podanie rywalowi. W czwartym secie w dziewiątym gemie break dal Zvereva. Nie zdołał podaniem zamknąć meczu. W tie-breaku szala przechylała się raz w jedną raz w drugą stronę. Ostatecznie po 3 godzinach i 17 pojedynek skończył Aleksander.

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) wygrał 6:2, 4:6, 6:2, 7:6(4) z Novakiem Djokovicem (Serbia, 1). To był 59. spotkanie. Bilans 30-28 dla Serba. Pierwszy gem trwał 10 minut, breaka zdobył Hiszpan. Potem borni break-pointa i po raz drugi odbierał podanie rywalowi. Początek drugiej partii taki sam. Długie gemie, intensywne wymiany. Na 3:0 i dwa przełamania wychodzi Rafa. Od tego momentu nastąpiło przebudzenie Serba, zdołał odrobić całą stratę. Później przy 5:4 Nadal nie wygrał podania. W trzeciej odsłonie znowu od startu lepszy był zawodnik z Majorki. Po raz kolejny uzyskał dwa breaki. W czwartym secie to Novak w końcu dobrze rozpoczął. Miał przełamanie, a przy 5:4 i serwisie nie wykorzystał dwóch piłek setowych. W tie-breaku ton nadawał Hiszpan, po 4 godzinach i 12 minutach zakończył spotkanie.

Ćwierćfinały

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, 6) 6:4, 6:4, 4:6, 7:6(7)

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) – Novak Djokovic (Serbia, 1) 6:2, 4:6, 6:2, 7:6(4)