Roland Garros: Wielki mecz Fręch i Kerber

W pierwszej rundzie turnieju Rolanda Garrosa (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro) Angelique Kerber (Niemcy, 21) wygrała 2:6, 6:3, 7:5 z Magdaleną Fręch. W pierwszym secie było sześć breaków, cztery dla Polki. Za każdym razem to ona wychodziła na prowadzenia. W drugiej partii tyle samo przełamań, tylko to Niemka była z przodu. W pierwszym gemie trzeciej odsłony Fręch zdobywa przełamanie. Przy 5:4 nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. Spotkanie trwało 148 minut.

Diane Parry (Francja) ograła 1:6, 6:2, 6:3 bronicą tytułu Barborę Krejcikovą (Czechy, 2). Czeszka prowadziła 6:2 i 2:0. Alison Riske (USA) wygrywa w dwóch setach 6:3, 6:3 z Dajaną Jastremską (Ukraina). W nagrodę w drugiej rundzie zagra z Igą Świątek. Emma Raducanu (Wielka Brytania, 12) wygrywa 6:7(4), 7:5, 6:1 z Lindą Noskovą (Czechy, Q). W drugiej partii Brytyjka odrabiała stratę breaka. Ajla Tomljanovic (Australia) zwycięża 7:6(5), 7:5 z Anett Kontaveit (Estonia, 5). W pierwszym secie Estonka miała piłkę setową.

Pierwsza runda

Angelique Kerber (Niemcy, 21) – Magdalena Fręch 2:6, 6:3, 7:5

Alison Riske (USA) – Dajana Jastremska (Ukraina) 6:3, 6:3

Qinwen Zheng (Chiny) – Maryna Zaniewska (Belgia) 6:3, 6:1

Diane Parry (Francja) – Barbora Krejcikova (Czechy, 2) 1:6, 6:2, 6:3

Emma Raducanu (Wielka Brytania, 12) – Linda Noskova (Czechy, Q)  6:7(4), 7:5, 6:1

Bianca Andreescu (Kanada) – Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) 3:6, 7:5, 6:0

Ajla Tomljanovic (Australia) – Anett Kontaveit (Estonia, 5) 7:6(5), 7:5