Roland Garros: Trudny bój Kubota i Melo, łatwa przeprawa Rosolskiej

52

W drugiej rundzie debla Rolanda Garrosa (ATP, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Łukasz Kubot i Marcelo Melo (Brazylia, 1) po walce pokonali 4:6, 6:2, 6:4 z Nowozelandczykiem Marcusem Daniellem i Holendrem Wesleyem Koolhofem.

W pierwszym secie obydwaj pary pewnie wygrywały podania. Przy 4:5 Kubot i Melo mieli problemy, rywali to wykorzystali i po 35 minutach wyszli na 1:0. Druga partia to break w trzecim gemie dla Polaka i Brazylijczyka. Obronili brek-pointa w szóstym gemie. Kolejne przełamanie zyskali w siódmym i doprowadzili do decydującej odsłony. W niej szli równo do stanu 2:2. W piątym gemie Łukasz i Marcelo zdobyli przełamanie. Zdołali je utrzymać i po 110 minutach awansowali do trzeciej rundy.

W pierwszej rundzie debla kobiet Alicja Rosolska i Chinka Zhaoxuan Yang (13) bez problemów pokonały 6:2 6:2 Słowenką Poloną Hercog i Rosjanką Jewgieniją Rodiną. Mecz trwał zaledwie 63 minuty.

Druga runda debla

Łukasz Kubot / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Wesley Koolhof. (Holandia) 4:6, 6:2, 6:4