Roland Garros: Thiem zatrzymał Djokovica

44

W drugim półfinale turnieju Rolanda Garrosa (ATP, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Dominic Thiem (Austria, 4) pokonał 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5 Novaka Djokovica (Serbia, 1).

Spotykają się po raz ósmy. Bilans 6:2 dla Djokovica. Mecz został wczoraj przerwany z powodu opadów deszczu. Wciąż wiał bardzo silny wiatr. W pierwszym secie Austriak dwa razy przełamywał rywala. Serb wyraźnie niezadowolony, nie potrafił poradzić sobie z warunkami na korcie. Druga partia to już lepsza gra lidera rankingu. Kluczowy był ósmy gem, w którym zdobył breaka i własnym podaniem doprowadził do wyrównania. W trzeciej odsłonie Thiem przełamał w czwartym gemie i przy stanie 3:1 spotkanie zostało przerwane.

Po wznowieniu Serb dogonił Dominica. Przy 5:6 serwował na tiebreak, obronił trzy piłki setowe, ale za czwartą musiał uznać wyższość rywala. W czwartym secie Novak miał 4:2, ale od tego momentu przegrał trzy gem z rzędu. Przy 4:5 przegrał pierwszy punkt, ale potem zdołał wyrównać. Przełamał w kolejnym gemie i własnym podaniem doprowadził do piątej partii. W niej w czwartym gemie break zdobył Thiem i wyszedł na 4:1. Przy stanie 40:40 i serwisie Novaka spotkanie przerwano z powodu deszczu.

Po powrocie na kort lider rankingu odrobił straty, serwował na 4:4, ale znowu stracił serwis. Austriak podawał, miał dwie piłki meczowe, których nie zdołał wykorzystać. Przy 5:6 i serwisie Serba pojawiła się kolejna szansa na zakończenie meczu dla Thiema. Tym razem forhendem po linii, numer cztery rankingu dokończył dzieła i po ponad czterech godzinach walki awansował do finału.