Roland Garros: Starcie tytanów dla Nadala

40

W pierwszym półfinale turnieju Rolanda Garrosa (ATP, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Rafael Nadal (Hiszpania, 2) pokonał 6:3, 6:4, 6:2 Rogera Federera (Szwajcaria, 3).

Spotykają się po raz 39. Bilans 23-15 dla Nadala. Jednak ostatnie pięć spotkań wygrał Szwajcar. Na ziemi 13-2 dla Rafy, w RO 5-0, wygrał z Rogerem w półfinale 2005 oraz w finałach w latach 2006?08 i 2011 roku.

Mecz był rozgrywany przy niezwykle silnym wietrze. W pierwszym secie były trzy breaki, dwa na korzyść Rafy. Po 50 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0. W drugiej partii Roger miał 2:0. Jednak stracił przewagę. Przy 4:4 Szwajcar prowadził w gemie 40:0, jednak go przegrał. Hiszpan własnym podaniem wyszedł na 2:0.

W trzeciej odsłonie już zdecydowaną lepszy był Rafa. Dwa przełamania na jego koncie. Mecz trwał 145 minut.  Dwunasty finał w karierze Nadala.