Roland Garros: Porażka Pliskovej, Sevastova i Mertens stworzyły show, Muguruza w formie

53
Anastasija Sevastova

W trzeciej rundzie Rolanda Garrosa (WTA, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Petra Martic (Chorwacja, 31) niespodziewanie łatwo ograła 6:3, 6:3 Karoline Pliskovą (Czechy, 2). 19 – letnia Marketa Vondrousova (Czechy) jest już w czwartej rundzie. Pokonała 6:4, 6:4 Carle Suarez Navvaro (Hiszpania, 28). Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) i Elise Mertens (Belgia, 20) stworzyły kapitalne widowisko, najlepszy mecz w tegorocznej imprezie. Ponad trzy godziny walki, ostatecznie Łotyszka, która obroniła pięć piłek meczowych wygrała 6:7(3), 6:4, 11:9. Decydujący set trwał 107 minut. Garbine Muguruza (Hiszpania, 19) łatwo zwyciężyła 6:3, 6:3  Eline Switoline (Ukraina, 9).