Roland Garros pominął dwukrotnego finalistę Thiema w walce o dziką kartę

146

Organizatorzy turnieju Roland Garros opublikowali listę dzikich kart na tegoroczną edycję, a oczywistym zaskoczeniem był brak nazwiska Dominica Thiema. Tegoroczny French Open rozpocznie się w niedzielę 26 maja, a o zwycięstwo w zawodach singlowych powalczy 128 kobiet i mężczyzn. Listy zgłoszeń zawodników ATP i WTA, którzy wejdą do głównego losowania na podstawie rankingu, są dobrze znane.

Pojawiło się jednak wiele spekulacji na temat graczy, którzy skorzystają z ośmiu miejsc z dzikimi kartami, a ogłoszenie nie było tym, co wielu fanów tenisa spodziewało się usłyszeć. Thiem, który był dwukrotnym finalistą turnieju (2018 i 2019), przegrywając z Rafaelem Nadalem i byłym mistrzem US Open, ogłosił niedawno, że po zakończeniu sezonu przejdzie na emeryturę.

Od czasu kontuzji nadgarstka na Mallorca Open 2021, Thiem długo walczył o ponowne odkrycie swojej szczytowej formy, pomimo ciągłego dążenia do doskonałości. Dostosował swój harmonogram, zmienił trenerów, a nawet grał głównie w Challengers, ale nic z tego nie przyniosło owoców.

Ostatecznie zdecydował, że nie będzie grał po 2024 roku. Mając to na uwadze, oczekiwano, że Thiem wyruszy w pożegnalną trasę, po raz ostatni uświetniając większość dużych wydarzeń, zwłaszcza Wielkich Szlemów.

Jego rekord w Roland Garros i sukcesy na kortach ziemnych są dobrze udokumentowane. Poza dwukrotnym wicemistrzostwem w Paryżu, Thiem zdobył 10 z 17 tytułów w karierze na kortach ziemnych, z których ostatni zdobył w swojej ojczyźnie, wygrywając Kitzbuhel Open w 2019 roku.

Ogłoszenie French Open zirytowało fanów tenisa, a kilku z nich określiło tę decyzję jako „szokującą” i „haniebną” w równym stopniu. Inny niezadowolony fan nazwał turniej „hańbą” i powiedział, że pozbawienie Thiema dzikiej karty jest „prawdziwym wstydem”

Thiem znajduje się poza pierwszą setką rankingu światowego i nie spełnia warunków udziału w turnieju głównym. Aby dostać się do turnieju głównego, musi wziąć udział w kwalifikacjach, które rozpoczną się w poniedziałek 20 maja.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News