Roland Garros: Nastoletnia Vondrousova zagra z Barty o tytuł

33
Ashleigh Barty

W pierwszym półfinale Rolanda Garrosa (WTA, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Ashleigh Barty (Australia, 8) pokonała 6:7(4) 6:3, 6:3 Amande Anisimova (USA).

Grały ze sobą po raz pierwszy. Pierwszy set miał dwie fazy. Po 15 minutach Barty prowadziła 5:0 i 40:15 przy podaniu rywalki. Jednak od tego momentu Amerykanka wygrała sześć gemów z rzędu. Serwowała na wygraną, ale ostatecznie decydował tiebreak. W nim Australijka miała 4:2, ale straciła cztery punkty.

W drugiej partii Anisimova wyszła na 3:0, ale od tego momentu przegrała sześć kolejnych gemów. W decydującej odsłonie Amanda miała 2:1 z breakiem, jednak straciła przewagę. Przy 2:5 obroniła trzy piłki meczowe, Ashleigh w kolejnym gemie własnym podaniem zakończyła spotkanie, które trwało 110 minut.

W drugim spotkaniu Marketa Vondrousova (Czechy) ograła 7:5, 7:6(2) Johanne Konte (Wielka Brytania, 26). W pierwszym secie Brytyjka miała 5:3 i trzy piłki setowe. Zmarnowała przewagę i przegrała cztery gem z rzędu. W drugiej partii podobna sytuacja serwowała przy 5:4, ale znowu nie wykorzystała szansy. W tiebreaku już zdecydowanie lepsza była Czeszka. Mecz trwał 108 minut.