Roland Garros: Muguruza gromi, trudne chwile Halep

40

Garbine Muguruza i Simona Halep to kolejne półfinalistki Roland Garros 2018. Zapraszamy na podsumowanie spotkań 1/4 finału.

Mecz Muguruza – Szarapowa był zdecydowanie hitem dzisiejszych rozgrywek. Dziennikarze i kibice liczyli na potężne ciosy z obu stron i wiele emocji, lecz nie był to dobry dzień dla Rosjanki. Wiele piłek 31-latki lądowało w siatce lub poza kortem. Hiszpanka natomiast popisała się spokojem, a przede wszystkim regularnością. W jej grze pojawiło się to, czego brakowało od początku sezonu – cierpliwość i konsekwencja w każdym uderzeniu. W pierwszej odsłonie turniejowa trójka aż trzykrotnie odebrała podanie oponentki, choć nie przychodziło jej to łatwo. Po 43 minutach tablica wyników wskazała 6:2 na korzyść triumfatorki sprzed dwóch lat. W kolejnym secie, Szarapowa nie zdołała wygrać gema przy własnym serwisie i chyba to najlepiej świadczy o jej dzisiejszej dyspozycji. Tenisistka z Niagania zdołała jednokrotnie przełamać rywalkę, ale na tym gemie wszystko się skończyło. Muguruza wygrała 6:2 6:1 i rozpoczęła oczekiwanie na półfinałową rywalkę.

Tą tenisistką okazała się Simona Halep. Rumunka w starciu z Angelique Kerber nie błyszczała, zwłaszcza z początku, ale w kolejnych fazach spotkania pokazała to, co najlepsze w jej arsenale. W premierowej odsłonie Niemka prowadziła już 4:0, ale rywalka zdołała odrobić straty. W tie-break’u więcej zimnej krwi zachowała jednak zawodniczka z Puszczykowa i wynikiem 7:2 zapisała seta na swoje konto. Numer jeden światowego rankingu nie zamierzała składać broni i drugiego seta rozpoczęła od break’a. Podopieczna Darena Cahilla w szybkim tempie zdobywała kolejne punkty, po drodze tracąc tylko 3 gemy. O zwycięstwie w trzeciej partii zadecydowała zawziętość, której o wiele więcej było w grze „Simo”. Turniejowa jedynka dominowała nad rozczarowaną oponentką i zakończyła mecz przy 6:2 na swoją korzyść.