Roland Garros: Muchova pokonała Sakkari

221

Czeska tenisistka Karolína Muchova zmierzyła się z rywalką z Grecji, Marią Sakkari, w pierwszej rundzie turnieju Roland Garros.Muchova rozpoczęła mecz bardzo dobrze, przejmując inicjatywę i zdobywając wiele punktów. Sakkari skutecznie odpowiadała na ataki rywalki, dzięki swoim silnym serwisom i ciężkim uderzeniom. Ostatecznie to jednak Muchova zwyciężyła w pierwszym secie 6:1.

W drugim secie Sakkari zaczęła lepiej kontrolować rytm gry, co przełożyło się na mniejszą liczbę błędów. Mimo że Muchova wciąż prowadziła, Sakkari szybko odrobiła straty i odniosła zwycięstwo w drugim secie 7:5. Decydująca partia była bardzo emocjonująca, obie zawodniczki walczyły o każdy punkt jak o życie. Ostatecznie to Muchova okazała się lepsza, wygrywając trzeci set 6:4 i zdobywając awans do drugiej rundy Roland Garros.