Roland Garros: Majchrzak odpada w pięciu setach, Nadal wchodzi do gry

W pierwszej rundzie turnieju Rolanda Garrosa (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro) Brandon Nakashima (USA) wygrał 6:4, 2:6, 4:6, 7:6(3), 6:2 z  Kamilem Majchrzakiem.

W pierwszym gemie break dla Polaka. Potem przerwa z powodu deszczu. Po wznowieniu rywal wyszedł na 3:1. Nie utrzymał wtedy zdobytej przewagi. Potem Kamil nie wygrał gema na 5:5. W drugiej partii Majchrzak szybko wyszedł na 4:0 i utrzymał przewagę. W trzeciej odsłonie jeden break w siódmym gemie. W czwartym secie najpierw 3:0 dla Amerykanina. Polak odrobił starty. W tie-breaku równa gra do stanu 3:3. W decydującej partii dwa przełamania dla Brandona. Spotkanie trwało 3 godziny i 38 minut.

Do drugiej rudny pewnie awansował Rafael Nadal (Hiszpania, 5) czy Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10). W pięciu setach i kilku godzinnych bataliach wygrali Taylor Fritz (USA, 13), Borna Gojo (Chorwacja, Q). Z turniejem pożegnał się Stan Wawrinka (Szwajcaria), którego w czterech partiach ograł Corentin Moutet (Francja, WC).

Pierwsza runda

Brandon Nakashima (USA) – Kamil Majchrzak 6:4, 2:6, 4:6, 7:6(3), 6:2

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) – Jordan Thompson (Australia) 6:2, 6:2, 6:2

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10) – Manuel Guinard (Francja, WC) 7:5, 6:2, 6:0

Taylor Fritz (USA, 13) – Santiago Fa Rodriguez Taverna (Argentyna, Q) 7:6(2), 3:6, 6:3, 4:6, 6:4

Filip Krajinovic (Serbia) – Reilly Opelka (USA, 17) 7:6(5), 6:2, 6:3

Sebastian Baez (Argentyna) – Dusan Lajović (Serbia) 6:3, 3:6, 6:4, 6:3

Borna Gojo (Chorwacja, Q) – Alessandro Giannessi (Włochy, LL) 6:4, 6:7(3), 6:7(4), 7:6(4), 6:4

Corentin Moutet (Francja, WC) – Stan Wawrinka (Szwajcaria) 2:6, 6:3, 7:6(2), 6:3