Roland Garros: Lekcja Djokovica na Hurkaczu

54

W pierwszej rundzie do turnieju Rolanda Garrosa (ATP, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Novak Djokovic (Serbia, 1) zdecydowanie pokonał 6:4, 6:2, 6:2 Huberta Hurkacza.

Polak sześć razy stracił podanie, sam raz przełamał rywala. Djoko był niezwykle skoncentrowany i zdeterminowany by wygrać w trzech setach. Hubert miał osiem asów, przy sześciu rywala.  Serb miał więcej zagrań kończących i mniej niewymuszonych błędów od przeciwniczka. Mecz trwał 96 minut. W drugiej rundzie Novak zmierzy się z Henrim Laaksonenem (Szwajcaria, LL), który pokonał 6:1, 6:0, 7:6(4) Pedro Martineza (Hiszpania, Q).

Hurkacz nie kończy przygody z Paryżem, w deblu razem w parze z Bedene spotkają się z Nowozelandczykiem Marcusem Daniellem i Holendrem Wesleyem Koolhofem.