Roland Garros: Grecka tragedia Świątek

W ćwierćfinale turnieju Rolanda Garrosa Maria Sakkari (Grecja, 17) pokonała 6:4, 6:4 Igę Świątek. Świetny początek Polki, wyszła na 2:0. Szybko straciła przewagę, szły równo do stanu 4:4. W dziewiątym gemie break dla Greczynki. Iga miał okazję na odłamanie. W drugiej partii przy stanie 2:0 dla Sakkari Świątek poprosiła o interwencję medyczną, po kilku minutach wróciła z obandażowanym udem. Świetnie serwująca Maria utrzymała przełmanie i za trzecią piłką meczową zakończyła spotkanie.

Barbora Krejcikova (Czechy) wygrała 7:6(6), 6:3 z Cori Gauff (USA, 24) W pierwszym secie Amerykanka prowadził 3:0, 5:3 i 6:4 w tiebreaku. Nie wykorzystała pięciu piłek setowych. W drugim Czeszka szybko wyszła 5:0, nie zakończyła spotkanie podaniem. Gauff odrobiła trzy gemy i na tyle było ja stać.