Roland Garros: Djoković awansował do półfinału

256

W ćwierćfinale turnieju Rolanda Garrosa (Paryż, Francja) Novak Djoković (Serbia, 3) pokonał Karena Chaczanowa (11) wynikiem 4:6, 7:6(0), 6:2, 6:4. Chaczanow zaskakująco wygrał pierwszego seta, a w drugim doprowadził do tie breaka. Jednak Djoković, popisując się swoimi umiejętnościami odzyskał kontrolę nad meczem i zwyciężył wynikiem 7-0. Serb w trzeciej partii uzyskał dwa breaki. W czwartej odsłonie Rosjanin odrobił stratę przełamanie i zrobiło się 4:4. Szybko jednak znowu nie utrzymał podania. Mecz trwał trzy godziny i 38 minut, a Djoković zaserwował 11 asów, przełamując rywala

Djoković awansował do 45. w karierze wielkoszlemowego półfinału, co daje mu drugie miejsce w historii, za Rogerem Federerem (46). Djoković jest również 12-krotnym uczestnikiem półfinału Rolanda Garrosa, zaraz po Rafaelu Nadalu (15). Następnym przeciwnikiem będzie lepszy z pary Carlos Alcaraz – Stefanos Tsitsipas.