Roland Garros: Bolesna i sroga lekcja dla Świątek, dwie Amerykanki w 1/4

38

W czwartej rundzie Rolanda Garrosa (WTA, Paryż, Francja, Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro) Iga Świątek została zdemolowane przez broniącą tytułu Simone Halep (Rumunia, 3).

W ciągu zaledwie 45 minut Polka wygrała tylko jednego gema i to przy podaniu rywalki. Dzięki dotarciu do tej fazy turnieju Iga będzie klasyfikowana w okolicach 63 miejsca w rankingu. Rumunka w 1/4 zagra z Amandą Anisimovą (USA), która bez problemów ograła 6:3, 6:0 Alione Bolsovą (Hiszpania, Q).

W ćwierćfinale jest także Madison Keys (USA, 14), która w dwóch setach pokonała 6:2, 6:4 Katerine Siniakovą (Czechy). Mecz trwał 78 minut. Teraz zmierzy się z Ashleigh Barty (Australia,8), która po walce wygrała 6:3, 3:6, 6:0 z Sofią Kenin (USA). Po pewnie wygranym pierwszym secie wydawało się, że Barty ma mecz pod kontrolą. Młoda Amerykanka nie dała za wygraną, poprawiła grę i doprowadziła do wyrównania. W trzeciej odsłonie to już totalana dominacja Australijki. Mecz trwał 93 minuty. Ashleigh zanotował 11 asów, wygrywała 77% piłek po trafionym pierwszym podaniu.