Roland Garros: Awans Dimitrowa, porażka Humberta

161

Grigor Dimitrow pokonał Aleksandra Kovacevica w trzech setach, zdobywając sześć gemów z rzędu od stanu 3:4 w pierwszej partii. Bułgar wykorzystał większość szans na przełamanie i zagra teraz z Fabianem Marozsanem.

Andriej Rublow, tegoroczny zwycięzca turnieju w Madrycie, musiał przejść długą drogę do kolejnej rundy, przegrywając nawet seta z Taro Danielem. Rosjanin imponował serwisem, zdobywając 17 asów i broniąc wszystkie szanse na przełamanie. W drugiej rundzie zmierzy się z Pedro Martinezem.

Niestety, Ugo Humbert rozczarował swoją publiczność, przegrywając z Lorenzem Sonego. Francuz wygrał tylko raz na 7 meczów rozegranych w Paryżu. Sonego zrewanżował się za porażkę w Monte Carlo, a teraz zmierzy się z Zhizhenem Zhangiem, który pokonał Aleksandra Vukica.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News