Realista Nadal

Rafael Nadal w rozmowie ze stacja ESPN mówi o tym, czy jego rekordy przetrwają.

Kiedy Pete Sampras zdobył 14. tytuł wielkoszlemowy, wszyscy uważali, że nikt go nie pobije. A teraz jest nas trzech, którzy to zrobiliOd zawsze mówię, że jeśli jakiś rekord zostanie pobity, to tenisista, który go stracił, powinien być szczęśliwy. Jeżeli ktoś kiedykolwiek wygra więcej niż 81 meczów z rzędu na mączce albo zdobędzie więcej niż 12 tytułów w Rolandzie Garrosie i poprawi moje osiągnięcia, będę szczęśliwy, bo będzie to pozytywne dla tenisa. Wiem, że to, czego dokonałem w Rolandzie Garrosie wydaje się niemożliwe, ale nie mam wątpliwości, że ktoś to kiedyś poprawi.

Możemy mówić o wielu technicznych aspektach, ale najważniejsza jest miłość do tenisa, którą odczuwamy. Dzięki niej możemy pokonywać trudności i doskonalić się.
Jest wielu młodych, którzy mogą wygrywać najważniejsze tytuły. Wciąż żaden z nich nie zrobił tego w Wielkim Szlemie. Mamy bardzo fajną rywalizację między starszym a młodszym pokoleniem i mam nadzieję, że my, “starzy”, przetrwamy jak najdłużej – podsumował Hiszpan