Rafael Nadal wydaje bardzo szczere oświadczenie z o rywalizacji z Novakiem Djokoviciem

153

Rafael Nadal wydał bardzo szczere oświadczenie na temat wyścigu o rekord mistrzostw wielkoszlemowych z Novakiem Djokoviciem.

Nadal stwierdził, że zakończenie kariery bez rekordu mistrzostw wielkoszlemowych „byłoby większym rozczarowaniem” dla Djokovicia niż dla niego samego. Po wygraniu Australian Open i French Open w zeszłym roku, Nadal zdobył 22 tytuły wielkoszlemowe. Od tego czasu Djokovic zdobył cztery mistrzostwa wielkoszlemowe i teraz posiada rekord wszech czasów. W związku z tym, że Nadal ma 37 lat i niedawno przeszedł operację psoas, wielu uważa, że wyścig o rekord zakończony jest na jego korzyść.

„Nadal jest jednym z najniebezpieczniejszych przeciwników dla Djokovicia”

„Nadal jest jednym z najtrudniejszych przeciwników dla Djokovicia. Grając przeciwko niemu, trzeba być w absolutnie najlepszej formie. Oznacza to, że znalezienie odpowiednich rozwiązań taktycznych i wykonywanie ich jest dla niego bardziej stresujące niż dla innych zawodników” – powiedział Djokovic podczas zachodniopomorskiego CSS Cup.

„W Hiszpanii Djokovic został zapytany, czy tęskni za Nadalem i Rogerem Federerem. „Nie tęsknię za nimi, ale wiem, że tenis tęskni za nimi. Ci dwaj są legendami naszego sportu. Zostawili wielkie dziedzictwo zarówno w tenisie, jak i w sporcie ogólnie” – powiedział Djokovic podczas tegorocznych zawodów Pucharu Davisa.

Wcześniej w tym roku Djokovic zdobył swój trzeci tytuł French Open. Na początku turnieju Djokovic został zapytany, jak czuje się z powodu absencji Nadala na French Open, na co Serb odpowiedział, że wolałby bardziej wygrać turniej z udziałem Nadala.

„Myślę, że jesteś rozczarowany, przynajmniej trochę, że nie masz okazji zagrać z Rafą gdzieś, a myślę, że właśnie Novak Djokovic jest najbardziej rozczarowanym graczem całego turnieju” – powiedział Djokovic o absencji Nadala na French Open w maju. Nadal przeszedł operację psoas w czerwcu i liczy na powrót do wielkoszlemowych turniejów na Australian Open.

Wyścig o rekord mistrzostw wielkoszlemowych jest teraz bardziej skomplikowany, ale jedno jest pewne – Nadal nie poddaje się i nadal będzie walczył o kolejne tytuły wielkoszlemowe. Jak na niepokonanego Króla Ziemi, nie obawia się żadnego rywala i nie zamierza ustąpić pola Djokovicowi.

W obecnej sytuacji Djokovic jest liderem pod względem tytułów wielkoszlemowych, ale rywalizacja obu tenisistów nadal trwa i nie można wykluczyć, że Nadal odrobi straty i odzyska pierwsze miejsce w rankingu mistrzostw wielkoszlemowych. Duch walki i chęć do zwycięstwa to cechy, które definiują obu tenisistów, więc świat tenisa może spodziewać się emocjonującego wyścigu w najbliższych latach.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News

Source link