Radwańska ulubioną tenisistką kibiców

agnieszka radwańskaPiąta rakieta świata, Agnieszka Radwańska, wygrała głosowanie na ulubioną tenisistkę świata! Nagroda w tej kategorii została przyznana po raz piąty w historii i trzeci raz z rzędu trafiła w ręce najlepszej zawodniczki znad Wisły. Wcześniej to wyróżnienie przypadało dwóm Rosjankom, Marii Szarapowej (2010) oraz Jelenie Dementiewej (2009). “Mam najlepszych fanów na świecie! Dziękuję każdemu, kto głosował. Kocham Was.” – napisała na swoim twitterze “Isia” po ogłoszeniu wyniku.

Ulubionym deblem zostały wybrane Jekaterina Makarowa (Rosja) i Jelena Wesnina (Rosja). Ten werdykt nieco mógł zdziwić, bowiem wydawało się, że w końcu uda się zwyciężyć Sarze Errani (Włochy) i Robercie Vinci (Włochy). Najlepsze deblistki wg głosowania kibiców nie otrzymały jednak tytułu “ulubionych”. W tej kategorii jak na razie dominatorkami były siostry Williams, które zdobyły najwięcej głosów kibiców w 2009, 2010 i 2012 roku.

W tym roku przyznano także nagrodę za ulubione konto na portalach społecznościowych. Głosujący mieli ocenić profile na facebooku i twitterze. W obu kategoriach triumfowała Maria Szarapowa.