Radek Stepanek zakończył karierę

38-letni Radek Stepanek (Czechy) podjął decyzję o zawieszeniu rakiety na kołku. Reprezentant naszych południowych sąsiadów status profesjonalisty uzyskał w 1996 roku. Przez ostatnie 20 lat osiągał bardzo dobrze wyniki w turniejach singlowych i deblowych.

Mecze z udziałem Stepanka zawsze cieszyły się dużą popularnością, ponieważ Czech grał nie tylko skutecznie, ale też niezwykle efektownie. Widzowie w trakcie jego spotkań nie mogli się nudzić. Stepanek lubił nawiązywać kontakt z przyjemnością i często zwracał na siebie uwagę, zachowując się niekonwencjonalne.

Pierwszy duży sukces odniósł już w 1999 roku. Wówczas w parze z Martinem Dammem wygrał deblowy turniej ATP w Pradze. Choć z biegiem czasu na jego koncie pojawiało się coraz więcej sukcesów w grze pojedynczej, nie przestał przykładać dużej wagi do gry podwójnej. Na zwycięstwa w turniejach wielkoszlemowych musiał czekać bardzo długo – w 2012 roku wygrał Australian Open, a rok później triumfował w US Open. Najcenniejsze trofea podnosił do góry wspólnie z Leanderem Paesem.

W ostatnim czasie miał problemy z kręgosłupem. Po operacjach nie zdołał wrócić do pełnej sprawności. To właśnie problemy zdrowotne miały największy wpływ na podjęcie decyzji o zakończeniu kariery.