Querrey i Austin wskazali Sabalenkę i Gauff na faworytki Roland Garros

74

Sam Querrey i Tracy Austin wskazali swoje faworytki do zwycięstwa w Roland Garros, a ich typy podgrzewają dyskusję przed najważniejszymi meczami na mączce. Obaj eksperci postawili wśród czołówki Coco Gauff i Arynę Sabalenkę, a ich wybory wpisują się w napięty kalendarz cyklu na ceglane korty, którego kulminacją będzie turniej wielkoszlemowy.

Querrey ustawił na miejscu nr 1 Arynę Sabalenkę – „Na miejscu nr 1 musi być Aryna Sabalenka” – wskazując na jej dominację i fakt, że jest nr 1 rankingu WTA. Na miejscu nr 2 umieścił obrończynię tytułu Coco Gauff, a nr 3 przyznał Mirrze Andreevie, podkreślając jej 12 zwycięstw na cegle w tym roku i tytuł w Linz. Jako nr 4 Querrey wskazał Martę Kostyuk, która wygrała ostatnio Madrid Open, choć sam zauważył, że Kostyuk nigdy nie dotarła dalej niż do czwartej rundy Roland Garros ani do ćwierćfinału wielkiego szlema. Austin z kolei też miała wśród swoich faworytek Gauff i Sabalenkę jako dwójkę czołowych kandydatek; sama umieściła Elenę Rybakinę na miejscu nr 3 i Iga Świątek na miejscu nr 4, chwaląc ruch i grę Gauff na mączce oraz postępy Sabalenki w sferze mentalnej. Rybakina w tym sezonie ma 27 zwycięstw i triumfowała w Stuttgarcie.

Przed szlemem w Paryżu obserwujemy, że na mączce pojawiły się różne pretendentki – Elena Rybakina sięgnęła po główny tytuł na Australian Open, a Karolina Muchová i Jessica Pegula zwyciężały w turniejach w Katarze i Dubaju podczas serii turniejów na Bliskim Wschodzie. Madrid Open pokazał, że formy mogą się różnić – Mirra Andreeva była jedyną zawodniczką z czołowej dziesiątki, która dotarła do półfinału, a Marta Kostyuk, mimo zdobycia pierwszego tytułu WTA 1000 w Caja Magica, nie zagra w Rzymie, przez co Foro Italico stanie się kolejną okazją do nabrania rozpędu przed Roland Garros.

W skrócie:

  • Aryna Sabalenka jest nr 1 rankingu WTA i została wskazana przez Querreya jako główna faworytka.
  • Marta Kostyuk zdobyła pierwszy tytuł WTA 1000 w Caja Magica, ale nie wystąpi w turnieju w Rzymie.
  • Mirra Andreeva ma 12 zwycięstw na cegle w tym roku i triumfowała w Linz; Elena Rybakina zgromadziła 27 zwycięstw i wygrała Stuttgart.

 
Artykuł wygenerowany przy pomocy sztucznej inteligencji na podstawie informacji udostępnionych przez Google News

Poprzedni artykułSztab Świątek: otwarta komunikacja i dialog w sprawie bojkotu
Następny artykułMarta Kostyuk wycofała się z turnieju w Rzymie z powodu urazu biodra