Queensland jest zachwycone powrotem turnieju ATP 250 & WTA 500

109
zimbio.com

Władze tenisowe w stanie Queensland są bardzo zadowolone z ogłoszenia, że w 2024 roku odbędzie się turniej ATP 250 i WTA 500 – Brisbane International. Informacja została ogłoszona na oficjalnej stronie ATP kilka dni temu, a turniej odbędzie się w dniach od 31 grudnia 2023 do 7 stycznia 2024. Nagroda w wysokości 3,1 miliona dolarów australijskich zostanie podzielona pomiędzy 180 najlepszych zawodników biorących udział w tym wydarzeniu.

Ten turniej będzie doskonałą okazją dla zawodników do przygotowania się do pierwszego wielkoszlemowego turnieju w roku. Australian Open 2024 odbędzie się w Melbourne w dniach 15-28 stycznia 2024 roku.

Władze tenisowe w Queensland były zachwycone powrotem tego turnieju. „Jesteśmy zachwyceni powrotem Brisbane International, który w 2024 roku będzie jeszcze większy i lepszy” – powiedział dyrektor turnieju, Cam Pearson. „Wiemy, jak bardzo zawodnicy lubią grać w Brisbane International i zaczynać sezon w Queenslandzie. Fani mogą się spodziewać ośmiu dni wysokiej jakości międzynarodowego tenisa, rozszerzenia turnieju kobiecego i rywalizacji 180 najlepszych zawodników o duży pulę nagród. Nie ma nic lepszego niż to”.

Minister turystyki i sportu stanu, Stirling Hinchliffe, wyraził podobne uczucia w oświadczeniu. „To wspaniale widzieć długo oczekiwany powrót turnieju Brisbane International, który rozpocznie letni sezon tenisowy w Australii” – powiedział. „Fani tenisa uwielbiają ten wydarzenie, tak samo jak zawodnicy uwielbiają grać na Pat Rafter Arena. Turniej przyniesie również korzyści dla miejscowej gospodarki Queenslandu, ze względu na tysiące fanów podróżujących do Brisbane z innych stanów i przyczyniających się do wzrostu gospodarki turystycznej o 10 milionów dolarów. Ten letni sezon tenisowy zapowiada się świetnie dla fanów tenisa i dla Queenslandu”.

Lord Burmistrz Brisbane, Adrian Schrinner, uważa, że powrót turnieju to tak, jakby w mieście odbywał się „Wielki Szlem”. „Jesteśmy zachwyceni powrotem Brisbane International 2024 na teren Queensland Tennis Centre w tym roku” – powiedział. „Brisbane ożyje na i poza kortem, gdy fani z całego kraju przybędą, aby zobaczyć ten wielki wydarzenie sportowe, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy na świecie. Osiem dni rywalizacji wzbogaci lokalną gospodarkę Brisbane o miliony dolarów przez sektor usług, turystyki i zakwaterowania, które skorzystają z miłości kibiców tenisowych w całym kraju”.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News