Puchar Davisa: Szybkie zwycięstwa Francuzów

36

Jo-Wilfried TsongaFrancja prowadzi 2-0 przeciwko Czechom w półfinale Pucharu Davisa. Po piątkowych meczach na pewno ze swojej gry nie może być zadowolony Tomas Berdych (Czechy), który w trzech setach został pokonany przez Richarda Gasqueta (Francja). Reprezentant trójkolorowych zwyciężył po ponad dwóch godzinach walki (6:3 6:2 6:3). Broniący tytułu Czesi mają długą drogę do przebycia. Nie mogą już sobie pozwolić na porażkę, jeśli chcą awansować do finału imprezy. Będzie to niezwykle trudne zadanie, można nawet powiedzieć, że niewykonalne.

W drugim meczu Jo-Wilfried Tsonga (Francja) wygrał 3:0 (6:2 6:2 6:3) z Lukasem Rosolem (Czechy). Spotkanie w pełni kontrolowane przez Tsongę i nawet przez chwilę wynik spotkania nie był zagrożony. Tutaj rywalizacja trwała o wiele krócej, bo zaledwie godzinę i 32. minuty. W sobotę do gry przystąpią deble. Julien Benneteau w parze z Gaelem Monfilsem zmierzą się z Radkiem Stepankiem i Jirim Vesely’m. W niedzielę druga runda singli: Tsonga vs. Berdych oraz Gasquet vs. Rosol.

Francja – Czechy 2-0

Richard Gasquet (Francja) – Tomas Berdych (Czechy) 6:3 6:2 6:3

Jo-Wilfried Tsonga (Francja) – Lukas Rosol (Czechy) 6:2 6:2 6:3