Puchar Lavera: Zwycięski powrót Reszty Świata

114

Piątą edycję pucharu Lavera Reszta Świata wygrała 13:8 z Europą i po raz pierwszy wygrała turniej. Przed rozpoczęciem dzisiejszych zmagań było 8:4 dla Europy. Pierwszym meczem była gra deblowa. W niej para Auger-Aliassime/Sock wygrała 2:6, 6:3, 10:8 z duetem Berrettini/Murray. W pierwszym secie dwa breaki dla Europy, najlepszy na orcie był Włoch. W drugiej partii Amerykanin i Kanadyjczyk zdołali otrzymać przewagę jednego przełamania. W decydującej odsłonie przegrywali 2:4, najważniejsze punkty od stanu 8:8.

W drugim spotkaniu Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime ograł 6:3, 7;6(3) Serba Novaka Djokovica. W pierwszym secie najpierw dla 2:0 Novaka, potem jego gra wyraźnie się załamała, miał widoczne problemy z nadgarstkiem. Od stanu 3;3 cztery kolejny gemy dla rywala. Felix nie utrzymał break i decydował tie-break. W nim zawodnik Reszty Świata uzyskał od początku dużą i wystarczającą przewagę. Trzeci pojedynek to rywalizacja Greka Stefanosa Tsitsipasa i Amerykanina Francesa Tiafoe. Pierwsza partia to dominacja Greka. W drugim secie bez strat podań. W tie-breaku trzech piłek meczowych nie wykorzystał Stefanos. W decydującej odsłonie było 8:4 dla Tiafoe, rywal zdołał dojść na 7:8. Po chwili za drugą okazją Frances kończy całą rywalizację.