Puchar Lavera: Remis po pierwszym dniu, pożegnanie Federera

113

Po pierwszym dniu pucharu Lavera (Londyn, kort twardy) Europa remisuje z Resztą Świata 2:2. W pierwszym spotkaniu Norweg Casper Ruud ograł 6:4, 5:7, 10:7 Amerykanina Jacka Socka. Na początek breaka uzyskał Norweg, rywal odrobił, ale nie utrzymał podania przy 4:5. W drugiej partii decydowało jedno przełamanie tuż przed tie-breakiem. W drugim meczu sesji południowej Grek Stefanos Tsitsipas ograł 6:2, 6:1 Argetyńczyka Diego Schwartzmana. W pierwszej odsłonie dwa breaki dla gracza z Europy. W drugiej partii znowu całkowita dominacja Stefanosa, w całym pojedynku nie stracił podania.

W sesji wieczornej pierwszy punkt dla Reszty Świata zdobył Australijczyk Alex De Minaur, który pokonał 5:7, 6:3, 10:7 Brytyjczyka Andy Murraya. W pierwszej partii De Mianur miał 3:1. Rywal odrobił i po niezwykle długiej oraz zaciętej końcówce uzyskał breaka w dwunastym gemie. W drugiem secie zawodnik gospodarzy dwa razy stracił serwis. W decydującej odsłonie od startu przewagę zyskał Alex i już nie dał się dogonić.

Ostatnim aktem był mecz deblowy. Amerykanie Sock/Tiafoe wygrali 4:6, 7:6(2), 11:9 duetem Federer/Nadal. Pierwszy set wyrównany, obie pary przykłady więcej uwagi do własnych podań. Przy 4:4 Hiszpan i Szwajcar bronią pierwszych break-pointów, potem sami zdobywają przełamanie. W drugiej partii Amerykanie nie otrzymają przewagi breaka. W tie-breaku zdominowali rywalizację. W trzeciej odsłonie najpierw 3:0 dla Rogera i Rafy, rywali odrabiają stratę. Potem idą równo, przy 9:8 Reszta Świat broni piłkę meczową, po chwili sam kończy pojedynek. To był ostatni oficjalny mecz w karierze Rogera Federera. Było już po północy, długie owacje na stojąco i łzy nie tylko ze strony wielkiego Szwajcara. Roger po prostu… DZIĘKUJEMY.