Puchar Lavera: Europa wychodzi na prowadzenie

122

Po drugim dniu pucharu Lavera Europa prowadzi 8:4 z Resztą Świata. W pierwszym spotkaniu Włoch Matteo Berrettini pokonał 7:6(11), 4:6, 10:7 Kanadyjczyka Felixa Auger-Aliassime’a. W pierwszym secie bez breaków, choć był bardzo zacięte gemy. W tie-breaku najpierw 2:0 dla Felixa, potem 5:2 dla Matteo. Ostatecznie za czwartą okazją Europa wyszła na 1:0. W drugiej partii decydował jeden break w trzecim gemie. W decydującej odsłonie Włoch miał 8:4, rywal trochę podgonił, ale nie zdołał odwrócić losów spotkania.

W drugim meczu sesji południowej Amerykanin Taylor Fritz pokonał 6:1, 4:6, 10:8 Brytyjczyka Camerona Norrie. Pierwszy set to świetna gra Taylora, nie musiał bronić żadnego break-pointa. W drugiej partii najpierw Cameron zdobywa przewagę, rywal szybko wyrównuje. Kluczowe przełamanie następuje w dziewiątym gemie. W decydującej odsłonie jest 8:4 dla Fritza, robi się 8:8, końcówka dla zwycięscy tegorocznego Indian Wells.

W sesji wieczornej Serb Novak Djokovic wygrywa 6:1, 6:3 z Amerykaninem Francesem Tiafoe. OD stanu 1:1 w pierwszym secie Novak wygrał siedem gemów. W drugiej partii uzyskał dwa przełamania. Po krótkiej przerwie w  grze deblowej para Berrettini/Djokovic wygrała 7:5, 6: z duetem De Minaur/Sock. Jutro ostatni dzień, zwycięstwo jest za 3 punkty, w sumie trzeba zdobyć 12 by sięgnąć po Puchar.