Puchar Hopmana: USA coraz bliżej finału

79

Reprezentanci USA w wtorkowych pojedynkach Pucharu Hopmana pokonali rywali z Japonii i są jedno zwycięstwo od finału.

Tuż przed meczem Naomi Osaka poinformowała, że nie będzie w stanie wyjść na kort z powodu choroby. Jej miejsce  zajęła 19 letnia Australijka Maddison Inglis. W spotkaniu z CoCo Vandeweghe robiła wszystko co mogła by triumfować. Sił starczyło jednak tylko na jednego seta. Po wyrównanej walce i przegranej 5:7, młoda tenisistka opadła z sił. Wykorzystała to znacznie bardziej doświadczona rywalka, wygrywając 6:2 i w całym spotkaniu 2:0.

W spotkaniu mężczyzn Yuichi Sugita podejmował Jack’a Sock’a. Premierowy set był bardzo wyrównany i o jego losach zadecydował tie-break. Tam niespodziewanie lepszy okazał się zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni, triumfując 7:1. Przy stanie 1:1 w drugiej odsłonie, Sock po wizycie fizjoterapeuty poddał mecz z powodu kontuzji biodra.

Spotkanie mikstowe było już starciem o „pietruszkę”, bowiem z powodu wcześniejszego wycofania się Naomi Osaki, bez względu na rzeczywisty wynik spotkań, organizatorzy przyznali Ameryce wygraną 6:0 6:0 w singlu kobiet i 4:0 4:0 w mikście. Grający dla Japonii odnieśli zwycięstwo wygrywając 0:4 4:3 4:0.