Puchar Hopmana: Gospodarze lepsi od Kanadyjczyków

71

W niedzielę zmagania w Pucharze Hopmana rozpoczęły drużyny z grupy A. O pierwsze zwycięstwo walczyli Australijczycy z Kanadyjczykami.

Mecz rozpoczął się od pojedynku pań. Reprezentantka gospodarzy Daria Gavrilova mierzyła się z Eugenie Bouchard. Przebieg pierwszego seta był bardzo jednostronny. „Dasha” starała się regularnie przebijać za siatkę i atakować, co nie do końca udawało się jej oponentce, a partia zakończyła się rezultatem 6:1. W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, ale dominowała głównie Gavrilova. Set, mecz 2:0.

Następnie na korcie zjawili się Thanasi Kokkinakis i Vasek Pospisil. Przez kolejne 102 minuty na arenie w Perh nie brakowało zaciętości i ciekawych wymian. Pojedynek na swoją korzyść w trzech setach rozstrzygnął 21-latek z Adelaide wygrywając 6:4 3:6 6:3.

Na zakończenie dnia kibice byli świadkami spotkania mikstowego. Tam lepsi okazali się tenisiści z Kraju Klonowego Liścia wynikiem 4:3 4:3.