Puchar Federacji: Niemki wyszarpały półfinał

43

Pięciu spotkań potrzeba było, żeby wyłonić półfinalistki Grupy Światowej Pucharu Federacji na korcie twardym w Mińsku. Dopiero po pojedynku gry podwójnej Niemki okazały się lepsze od Białorusinek, ciesząc się ze zwycięstwa 3:2.

Na prowadzenie 2:1 nasze zachodnie sąsiadki wyprowadziła Tatjana Maria. Co prawda, Wera Łapko miała na tyle sił, żeby dociągnąć do stanu 1:1 w setach, to w decydującej partii zdecydowanie lepsza była trzydziestolatka, która nie oddała rywalce już ani jednego gema, triumfując w całym meczu 6:4 5:7 6:0.

Jako jedyna niepokonana w singlu tenisowy weekend w stolicy Białorusi zakończyła Aryna Sabalenka. Ubiegłoroczna rewelacja tych rozgrywek także potrzebowała trzech partii, żeby ostatecznie po dwóch godzinach i dwóch minutach pokonać Antonię Lottner 6:3 5:7 6:2.

Z gry podwójnej zwycięsko wyszły Anna – Lena Groenefeld i Tatjana Maria, które wygrały 6:7 (4) 7:5 6:4 z Lidzią Marozawą i Aryną Sabalenką.

Niemki miały szanse, żeby zakończyć mecz w dwóch setach, ale nie wykorzystały prowadzenia 5:3 i swojego serwisu w otwierającej odsłonie. W dwóch kolejnych to już one były górą o jedno przełamanie.

Białoruś – Niemcy 2:3

Aryna Sabalenka – Tatjana Maria 4:6 6:1 6:2

Aliaksandra Sasnowicz – Antonia Lottner 5:7 4:6

Wera Łapko – Tatjana Maria 4:6 7:5 0:6

Aryna Sabalenka – Antonia Lottner 6:3 5:7 6:2

Marozawa/Sabalenka – Groenefeld/Maria 7:6 (4) 5:7 4:6.