Puchar Federacji: Linette zapewniła utrzymanie

96

Pojedynek pierwszych rakiet wyjaśnił, kto wygra konfrontację polsko – duńską, zamykającą rywalizację w grupie A grupy I euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. W drugim singlowym starciu Magda Linette pokonała 6:2 6:2 Karen Barritzę, dzięki czemu biało – czerwone już przed deblem triumfują 2:0.

Już początek spotkania rozgrywanego w zielonogórskiej hali wskazywał, że poznanianka jest faworytką starcia. Po kilkunastu minutach wyszła na prowadzenie 4:1 i chociaż notowana w siódmej setce tenisistka odrobiła breaka, to po chwili Linette znów przełamała, a następnie skończyła seta.

W drugiej partii wyrównana walka toczyła się do stanu 2:2. Od piątego gema podopieczna Izo Zunicia zaczęła zdobywać, a następnie stopniowo powiększać swoją przewagę i po zgarnięciu czterech oczek z rzędu, zdobyła drugi punkt dla ekipy prowadzonej przez Dawida Celta.

Przed paniami jeszcze pojedynek deblowy, a w sobotę Polki zmierzą się z Ukrainkami o trzecie miejsce w całym turnieju.

Polska – Dania 2:0

Iga Świątek – Clara Tauson 6:3 7:6 (7)

Magda Linette – Karen Barritza 6:2 6:2