Puchar Federacji: Koniec nadziei dla Polek

56

Po wczorajszym zwycięstwie Polek nad Austriaczkami, dziś nie mamy powodów do zadowolenia. Biało-czerwone uległy Łotyszkom i tym samym pożegnały się z marzeniami o awansie.

Rywalizacja rozpoczęła się od spotkania Magdalena Fręch – Anastasija Sevastova. Łodzianka wiedziała, że musi wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności, by pokonać solidniejszą rywalkę. Niestety, 20-latka nie potrafiła wejść prawidłowo w rytm meczu, głownie przez regularną i techniczną oponentkę. W pierwszej odsłonie Polka wygrała zaledwie jednego gema, w drugiej – 2. Teraz wszystko zależało od postawy Magdy Linette.

Poznanianka również nie była faworytką spotkania. Jej rywalka – Jelena Ostapenko, nie raz pokazywała już, że potrafi wygrywać z najlepszymi tenisistkami świata. Przewidywania ekspertów się sprawdziły. Agresywna Łotyszka przeganiała naszą reprezentantkę po korcie i dominowała przez całe spotkanie. W każdym secie druga rakieta Polski wygrywała tylko trzy gemy i po 64 minutach uległa 3:6 3:6.

W spotkaniu deblowym para Linette/Rosolska pokonała duet Marcinkevica/Vismane 6:1 6:0, ale to zwycięstwo nie miało już żadnego wpływu na wynik całej rywalizacji.