Puchar Federacji: Francuzki zagrają w półfinale

43

Po remisowej sobocie, reprezentantki Francji wygrały wszystkie niedzielne mecze na korcie twardym w Marsylii i pokonały Włoszki 4:1, dzięki czemu to one zagrają w półfinale Grupy Światowej Pucharu Federacji.

Kristina Mladenovic zrehabilitowała się po sobotniej porażce i w starciu z Sarą Errani nie straciła już nawet seta, chociaż było blisko w otwierającej odsłonie. Po przegranym tie breaku 28-latka spuściła z tonu i „Kiki” cieszyła się ze zwycięstwa 7:6 (4) 6:1.

Drugi triumf odnotowała w niedzielę Caroline Garcia. Tym razem 22-letnia zawodniczka z Germain-en-Laye nie dała ugrać seta Camili Giorgi, pokonując dwukrotną finalistkę Katowice Open 6:3 6:4.

Przy prowadzeniu 3:1 emocje nieco opadły, ale francuskie singlistki miały ochotę postawić „kropkę nad i” i nie pozostawiły złudzeń Errani i Martinie Caregaro, rozbijając ją 6:0 6:1.

Francja – Włochy 4:1

Kristina Mladenovic – Camila Giorgi 6:1 4:6 1:6

Caroline Garcia – Sara Errani 6:3 7:5

Kristina Mladenovic – Sara Errani 7:6 (4) 6:1

Caroline Garcia – Camila Giorgi 6:3 6:4

Garcia/Mladenovic – Caregaro/Errani 6:0 6:1.