Puchar Davisa: Włochy i Kanada w półfinale

130

W trzecim ćwierćfinale Pucharu Davisa Włochy wygrały 2:1 z USA. W pierwszym meczu Lorenzo Sonego wygrał 6:3, 7:6(7) z Francesem Tiafoe. W pierwszym secie jeden break na 3:1. W drugiej partii przed tie-breakiem Amerykanin miał dwie piłki setowe. W tie-breaku Włoch obronił jeszcze jedną okazję rywala. W drugim pojedynku Taylor Fritz ograł 7:6(8), 6:3 Lorenzo Musettiego. W pierwszym secie dwie piłki setowe miał Woch. W drugiej partii dwa przełamania dla Fritza. W decydującym deblu para Bolelli/Fognini ograła 6:4, 6:4 duet Paul/Sock. Zarówno w pierwszej jak i drugiej partii Włosi raz odbierali podanie rywalom.

W ostatnim pojedynku o awans do najlepszej czwórki Kanada zwyciężyła 2:1 Niemcy. Pierwszy punkt zdobył Jan Lennard Struff, który pokonał 6:3, 4:6, 7:6(2) Denisa Shapovalova. W pierwszym secie dwa breaki dla Niemca. W drugiej partii przełamanie dla Kanaryjczyka nastąpiło przy 3:3. W trzeciej odsłonie Struff prowadził z breakiem i miał dwie piłki meczowe. Ostatecznie dopiero w tie-breaku wykazał swoją wyższość od początku uzyskując przewagę. Wyrównał dla Kanady Felix Auger-Aliassime wygrał 7:6(1), 6:4 z Oscarem Otte. Felix zaserwował 15 asów i nie stracił w meczu podania. W grze deblowej Vasek Pospisil/Denis Shapovalov ograła 2:6, 6:3, 6:3 duet Kevin Krawietz/Tim Puetz.