Puchar Davisa: Wielka Brytania zmierzy się z Serbią w ćwierćfinałach

112

Reprezentacja Wielkiej Brytanii została przydzielona do gry z Serbią Novaka Djokovicia w ćwierćfinałach Pucharu Davisa w Maladze. Finały tej konkurencji, które Wielka Brytania ostatnio wygrała w 2015 roku, odbędą się w dniach 21-26 listopada.

Dan Evans i Neal Skupski musieli uratować cztery piłki meczowe, aby pokonać Francję w decydującym meczu deblowym w Manchesterze w niedzielę i zakwalifikować się do rundy finałowej. Djoković, który triumfował z Serbią w 2010 roku, mówi, że ta rywalizacja jest jego najważniejszym celem na resztę sezonu.

Jednak te rozgrywki będą rozgrywane w formacie najlepszej z trzech meczów, a Serbia nie ma żadnego innego singlisty w pierwszej trzydziestce. „Zajęliśmy pierwsze miejsce w tej grupie, więc spodziewaliśmy się łatwiejszego losowania w ćwierćfinałach, ale tak się nie ułożyło” – powiedział kapitan Wielkiej Brytanii, Leon Smith, dla BBC Sport. „Ale wiecie co, zasłużyliśmy na tamto miejsce – i mamy szansę na zdobycie sukcesu przeciwko każdemu. Nie ma znaczenia, czy Novak gra dla Serbii czy czegokolwiek innego. Musimy wygrać dwie [indywidualne] gry singlowe i jeden mecz deblowy, i to udowodniliśmy, że jesteśmy w tym dobrzy”.

Zwycięzcy zmierzą się albo z Włochami, albo z Holandią w półfinałach, przy czym Włochy mogą liczyć na wsparcie siódmego zawodnika rankingu światowego, Jannika Sinnera, oraz Lorenza Musettiego z pierwszej dwudziestki.

Gospodarze Hiszpania nie zdołają awansować do Final Eight po tym, jak nie wyszli z grupy C, a 32-krotni mistrzowie Stany Zjednoczeni również odpadli po przegranej z Finlandią w ostatnim meczu grupy D. W górnej części drabinki Kanada, obrońcy tytułu, zmierzy się z Finami, którzy debiutują w ćwierćfinałach, podczas gdy ubiegłoroczni finaliści Australia zagrają z Czechami.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News