Puchar Davisa: Polacy awansowali w rankingu

117

Polscy tenisiści awansowali na 51. lokatę w Pucharze Davisa po zwycięstwie nad drużyną z Barbadosu. Mimo to, ich skok w rankingu był niewielki i obejmował tylko jedno miejsce. Na czele klasyfikacji pozostali Kanadyjczycy, którzy utrzymują się na pierwszej pozycji. Na drugim miejscu znajdują się Hiszpanie, a na trzecim Australijczycy. Ważnym akcentem w tym turnieju był awans Czeszech do Top 10.

W ostatnim tygodniu poznaliśmy również osiem drużyn, które zakwalifikowały się do finałowego turnieju w Maladze, który odbędzie się w listopadzie. Jedną z niespodzianek jest obecność zespołu Fina. Na liście nie ma natomiast Hiszpanów, Amerykanów ani Francuzów.

Dziś o godzinie 12 odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych. Kolejne mecze to: Kanada – Australia lub Finlandia, Czechy – Australia lub Finlandia, Holandia – Włochy lub Serbia oraz Wielka Brytania – Włochy lub Serbia.

W fazie play-off o Grupę Światową I Pucharu Davisa polska drużyna może trafić na takie reprezentacje jak Japonia, Kolumbia, Austria, Dania czy Norwegia. Polscy tenisiści zostaną rozstawieni w losowaniu, gdzie Kolumbia zajmuje pierwsze miejsce, Japonia drugie, Austria trzecie, a Ekwador czwarte. Następne miejsca zajmują Norwegia, Rumunia, Bośnia i Hercegowina, Uzbekistan, Turcja, Dania, Indie i Litwa. W drugim koszyku znajdują się: Nowa Zelandia, Meksyk, Bułgaria, Grecja, Pakistan, Łotwa, Liban, Irlandia, Polska, Egipt, Luksemburg i Gruzja.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News