Puchar Davisa: Majchrzak z Copilem rozpoczną zmagania

Szóstą w historii konfrontację Polski z Rumunią w ramach rozgrywek Pucharu Davisa rozpoczną Kamil Majchrzak z najwyżej notowanym przedstawicielem miejscowych, Mariusem Copilem. Po 27. latach, kiedy obie reprezentacje mierzyły się w Poznaniu, teraz zagrają na halowym korcie ziemnym w Kluż Napoce.

Otwierające starcie będzie drugą potyczką “Szumiego” z Rumunem. W ubiegłym sezonie na challengerze w Bratysławie lepszy w dwóch setach okazał się starszy o sześć lat Copil. Jednak notowany ponad sto miejsc niżej w rankingu Majchrzak ma swoje szanse, ponieważ przeciwnik nie jest w pełni zdrowy.

W drugim meczu Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze zagra jako tenisista z czołowej setki rankingu, a jego rywalem będzie Adrian Ungur, z którym do tej pory nigdy nie skrzyżował rakiet w oficjalnym pojedynku.

Niedzielne zmagania rozpocznie gra podwójna, w której Marcin Matkowski oraz Łukasz Kubot spotkają się Florin MergeaHoria Tecau.

Na piątą rakietę biało – czerwonych został wyznaczony Wojciech Marek, natomiast skład drugiej kadry uzupełnia Bogdan Ionut Apostol.