Puchar Davisa: Janowicz wyszarpał zwycięstwo

42

Sporo emocji towarzyszyło drugiemu singlowemu pojedynkowi w ramach rywalizacji Polski z Hongkongiem rozgrywanej na korcie twardym w kaliskiej Arenie. Ostatecznie, po ponad dziewięciu kwadransach gry Jerzy Janowicz okazał się lepszy od Pak Longa Yeunga, pokonując go 6:7 (5) 7:5 6:4.

W otwierającej odsłonie walka toczyła się „gem za gem” aż do samego tie breaka. W trzynastym gemie łodzianin rozpoczął od mini breaka, ale po kilku chwilach przeciwnik odrobił straty, po czym, na 4:2, dołożył następnego mini breaka, który okazał się dać mu wygraną w pierwszej partii.

Na pierwsze przełamanie musieliśmy czekać do końca drugiej. Dopiero w dwunastym gemie „Jerzyk” wykorzystał swoją jedyną okazję, chociaż sam w siódmym wpuścił rywala na „00-40”.

Ostatni set miał podobny przebieg. Ponownie Janowicz musiał bronić break pointa w połowie odsłony, żeby zadać decydujący cios na sam koniec, wyszarpując przełamanie w dziesiątym gemie.

Polska – Hongkong 2:0

Kacper Żuk – Ching Lam 6:2 6:1

Jerzy Janowicz – Pak Long Yeung 6:7 (5) 7:5 6:4