Puchar Davisa: Hiszpania i Australia w ćwierćfinale, udany początek Serbii

43

W trzecim dniu Pucharu Davisa rozgrywanego w Madrycie  Serbia z Novakiem Djokovicem w składzie ograła 3:0 Japonię. To było ich pierwsze spotkanie w grupie A. W spotkaniu Grupy E Wielka Brytania  po wygranej w grze deblowej pokonała 2:1 Holandię. W pierwszym meczu brał udział Andy Murray, zdobył pierwszy punkt  po niezwykle dramatycznym spotkaniu, w którym Szkot przegrywał 1:4 w trzecim secie oraz 1:4 w tiebreaku.

W drugim spotkaniu tej grupy Australia wygrała 2:1 z Belgią. W singlu pojedynki wygrali Nick Kyrgios i Alex De Minaur. W grupie B Hiszpania dzięki wygranej 3:0 nad Chorwacją zapewnia sobie awans do ćwierćfinału. To druga wygrana gospodarzy, dwa punkty zdobył Rafa Nadal, wystąpił w singlu i w deblu. Po wygranej w grze podwójnej Amerykanie w Grupie F pokonali 2:1 Włochów. Wszystkie spotkanie skończyły die w trzech setach.

Wyniki 3. dnia

Serbia – Japonia 3:0, Grupa A

Gra 1.: Filip Krajinovic – Yuichi Sugita 6:2, 6:4

Gra 2.: Novak Djokovic – Yoshihito Nishioka 6:1, 6:2

Gra 3.: Janko Tipsarević/Viktor Troicki – Ben McLachlan/Yasutaka Uchiyama 7:6(5), 7:6(4)

Argentyna – Niemcy 0:3, Grupa C

Gra 1.: Guido Pella – Philipp Kohlschreiber 6:1, 3:6, 4:6

Gra 2.: Diego Schwartzman – Jan-Lennard Struff 3:6, 6:7(8)

Gra 3.: Maximo Gonzalez/Leonardo Mayer – Kevin Krawietz/Andreas Mies 7:6(4), 6:7(2), 6:7(18)

Wielka Brytania – Holandia 2:1, Grupa E

Gra 1.: Andy Murray – Tallon Griekspoor 6:7(7), 6:4, 7:6(5)

Gra 2.: Daniel Evans – Robin Haase 6:3, 6:7(5), 4:6

Gra 3.: Jamie Murray/Neal Skupski – Wesley Koolhof/Jean-Julien Rojer 6:4, 7:6(6)

Belgia – Australia 1:2, Grupa E

Gra 1.: Steve Darcis – Nick Kyrgios 2:6, 6:7(9)

Gra 2.: David Goffin – Alex de Minaur 0:6, 6:7(4)

Gra 2.: Taylor Fritz – Matteo Berrettini 5:7, 7:6(5), 6:2

Gra 3.: Sam Querrey/Jack Sock – Simone Bolelli/Fabio Fognini 6:7(4), 7:6(2), 6:4