Puchar Davisa: Djokovic dał Serbii półfinał

142

W trzecim ćwierćfinale Serbia wygrała 2:1 z Kazachstanem. Pierwszy punkt dal Kazachów zdobył Michaił Kukuszkin, który ograł 7:6(5), 4:6, 7:6(11) Miomira Kecmanowica. W pierwszym secie Kazach prowadził z przewagę przełamania, w tiebreaku trzy mini-breaki, dwa dla niego. W drugiej partii Serb odrobił z wyniku 2:4. W decydującej odsłonie miał przewagę i dwie piłki meczowe. W kolejnym tiebreaku zmarnował kolejne dwie szanse. Za czwarta okazja to Kukuszkin po 3 godzinach i 18 zakończył spotkanie.

Wyrównanie  dla Serbów uzyskał Novak Djokovic, który ograł 6:3, 6:4 Aleksandra Bublika. W pierwszym secie jeden break w czwartym gemie, w drugiej partii Novak przełamał rywala w gemie trzecim. W rozstrzygającym deblu para Nikola Cacic / Novak Djokovic, wygrała 6:2, 2:6, 6:3 z duetem Andriej Gołubiew / Ołeksandr Niedowiesow. W każdym z setów po dwa przełamania.

Ćwierćfinał

Serbia – Kazachstan 2:1 kort twardy, Madryt (Hiszpania)

Gra 1.: Miomir Kecmanovic – Michaił Kukuszkin 6:7(5), 6:4, 6:7(11)
Gra 2.: Novak Djokovic – Aleksander Bublik 6:3, 6:4
Gra 3.: Nikola Cacic / Novak Djokovic – Andriej Gołubiew / Ołeksandr Niedowiesow 6:2, 2:6, 6:3