Puchar Davisa: Debel uratował Francję, dobre otwarcie gospodarzy, pewna wygrana Argentyny

45

W drugim dniu Pucharu Davisa rozgrywanego w Madrycie odbyły się trzy pojedynki. W meczu Grupy C Argentyna pewnie 3:0 ograła Chile, punkty zdobywali; Guido Pella
i Diego Schwartzman, obaj wygrali spotkania w dwóch setach. Gospodarze przy wsparciu Rafaela Nadala pokonała 2:1 Rosję.Pierwszy punkt jednak zdobyła Rosja, Andriej Rublow ograł Roberto Bautiste. Wyrównał Rafa, który ograł Karena Chaczanowa. Decydujący mecz wygrał duet Marcel Granollers/Feliciano Lopez. Kanada po wygraniu 2:1 z USA awansuje do ćwierćfinału, z kolei Australia bez problemu wygrywa 3:0 z Kolumbią.

Po bardzo zaciętym spotkaniu Francja wygrała 2:1 z Japonią. Jo-Wilfried Tsonga zdobył pierwszy punkt, Gael Monfils niespodziewanie przegrał w dwóch setach z Yoshihito Nishioką. Debel Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut, którzy wygrali turniej ATP Finals poprowadzili Francuzów do wygranej.  W trzecim spotkaniu Kazachstan po wygranej w deblu zwycięża 2:1 z Holandią. Duet Michaił Kukuszkin/Aleksander Bublik uzyskali decydujący punkt,grali również w singlu. Michaił wygrał, a Aleksander przegrał pojedynek z Robinem Haase.

Wyniki 2. dnia

Argentyna – Chile 3:0,Grupa C

Gra 1.: Guido Pella – Nicolas Jarry 6:4, 6:3
Gra 2.: Diego Schwartzman – Cristian Garin 6:2, 6:2
Gra 3.: Maximo Gonzalez/Leonardo Mayer – Hans Podlipnik-Castillo/Nicolas Jarry 6:3, 7:5

Francja – Japonia 2:1, Grupa A

Gra 1.: Jo-Wilfried Tsonga – Yasutaka Uchiyama 6:2, 6:1
Gra 2.: Gael Monfils – Yoshihito Nishioka 5:7, 2:6
Gra 3.: Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut – Ben McLachlan/Yasutaka Uchiyama 6:7(4), 6:4, 7:5

Kazachstan – Holandia 2:1, Grupa E

Gra 1.: Michaił Kukuszkin – Botic van de Zandschulp 6:2, 6:2
Gra 2.: Aleksander Bublik – Robin Haase 5:7, 6:3, 6:7(5)
Gra 3.: Michaił Kukuszkin/Aleksander Bublik – Robin Haase/Jean-Julien Rojer 6:4, 7:6(2)

Hiszpania – Rosja 2:1, Grupa B

Gra 1.: Roberto Bautista – Andriej Rublow 6:3, 3:6, 6:7(0)
Gra 2.: Rafael Nadal – Karen Chaczanow 6:3, 7:6(7)
Gra 3.: Marcel Granollers/Feliciano Lopez – Karen Chaczanow/Andriej Rublow 6:4, 7:6(5)

USA – Kanada 1:2, Grupa F

Gra 1.: Reilly Opelka – Vasek Pospisil 6:7(5), 6:7(7)
Gra 2.: Taylor Fritz – Denis Shapovalov 6:7(6), 3:6
Gra 3.: Sam Querrey/Jack Sock – Vasek Pospisil/Denis Shapovalov walkower

Australia – Kolumbia 3:0, Grupa D

Gra 1.: Nick Kyrgios – Alejandro Gonzalez 6:4, 6:4
Gra 2.: Alex de Minaur – Daniel Elahi Galan 6:4, 6:3
Gra 3.: John Peers/Jordan Thompson – Juan Sebastian Cabal/Robert Farah 6:3, 3:6, 7:6(6)