Pro Kennex Destiny – dynamika dla agresywnych!

165
Tenis-expert I Blog

Kolejny, rakietowy test od firmy Pro Kennex Polska, zapraszam do przeczytania recencji.

Jak już zdążyliście pewnie zauważyć lubię rakiety dynamiczne, które pozwalają nadać piłce dużo rotacji przy jednoczesnym (w miarę) zachowaniu kontroli i czucia. Uważam, że amatorzy powinny szukać rakiet łatwiejszych, które będą pomagały rozwijać swoje umiejętności. Każdy popełnia błędy, nawet Federer uderzy ramą, więc dlaczego my mamy się męczyć?

Sezon się rozpoczyna, coraz więcej z nas gra na mączce, i każdy wychodząc pierwszy raz na otwarty kort chce grać jak hiszpan :) Mocne uderzenia, z dużą rotacją i wymiany po 100 uderzeń, kto tego nie chce?… 

WYGLĄD:
Wszystko jest kwestią gustu, Pro Kennex się stara, mi nie trafia z kolorami ale nie każdy lubi błyszczeć jaskrawymi ramami (może i dobrze). Czarny ze złotym i białym był już w wielu różnych ramach, ale dalej pozostaje to „bezpiecznym” połączeniem.

WRAŻENIA Z GRY:
Rakieta od pierwszej piłki robi bardzo miłe wrażenie, jest dynamiczna i pozwala piłce nadać więcej rotacji. Spokojnie może nią grać i początkująca osoba z krótkim, szybkim zamachem. Pomimo szerszej ramy, jej aerodynamiczny kształt sprawia, że jest rakietą manewrową, wręcz wymusza grę top spinową. Jest zdecydowanie rakietą dla osób grających z głębi kortu, przy woleju oraz slajsie czuć lekką utratę stabilności, co nie oznacza, że jak już jest się przy siatce to nie można zagrać poprawnie. W rakiecie naciągnięty był naciąg syntetyczny, który dodatkowo zwiększał jej dynamikę, a także sweet spot.

Tenis-expert I Blog
Pro Kennex Destiny

PODSUMOWANIE:
Destiny jest bardzo dobrą rakietą, znajduje się jednak w grupie rakiet takich jak Pure Aero, Pure Drive, DR 100, Extreme etc i ma bardzo dużą konkurencję. W porównaniu do nich ustępuje kilkoma rzeczami: brak jej nazwiska znanego zawodnika, Pro Kennex musi dalej pracować nad designem i dostęp do tych rakiet jest ograniczony. Grywalnością nie ustępuje im, jeżeli ktoś nie będzie patrzył na marketing a skupi się nad parametrami i tym jak się nią gra to powinien być zadowolony.

Wystawiając jej ocenę w skali od 1 do 10, uwzględniając wszystkie aspekty łącznie z marketingiem dałbym jej solidną 7.

PARAMETRY RAKIETY:
Wielkość główki: 100 cali kw. / 645 cm kw.
Waga: 295 g (bez nac)
Balans: 32 cm
Długość: 27 cali / 68,5 cm
Profil ramy: 24 mm
Sztywność: 69 RA
Układ strun: 16/19