Prince Warrior Lite – komfort ma znaczenie!

147
Tenis-expert I Blog Krzysztof Bratkowski

Buty obok naciągów i owijek zużywają się bardzo szybko. Na rynku jest bardzo dużo butów tenisowych i butów do tenisa, ale który wybrać? Tak, to robi różnicę!

Prince, od kiedy pamiętam, zawsze produkował obuwie, które charakteryzowało się komfortem i wytrzymałością. Pomimo tego, że wydawały się toporne, zawsze znajdowały swoje grono. Dzięki www.sportclub.com.pl i dystrybutorowi sprzętu Prince, otrzymałem do testów buty Warrior Lite z podeszwą uniwersalną. Sprawdźmy do której grupy butów się zaliczają!

WYGLĄD:
Jakość jak zawsze doskonała, nie widać kleju, wszystko jest porządnie spasowane. Biorąc pod uwagę kolory jest to but z serii podoba się lub nie. W takich kolorach ciężko być neutralnym, a jeszcze ciężej niezauważalnym, dlatego mi się podobają!

IMG_4556
Prince Warrior Lite w akcji

Po założeniu buta na stopę czuć komfort i stabilność. Jako duży plus należy podkreślić elastyczną cholewkę, która zapewnia dobre dopasowanie do kształtu i wymiaru stóp. Jest to zdecydowanie but dla tenisistów z normalną oraz szerszą stopą.

GRA:
Warriory Lity testowałem na mączce oraz na hardzie, ze względu na podeszwę uniwersalną. Nie bez kozery w nazwie mają dodane Lite, gdyż w porównaniu do poprzednich modeli, Prince zmienił jego strukturę, aby obniżyć wagę. Było to wyczuwalne, buty nie sprawiały wrażenia topornych.
Reagują na zmiany kierunku, gra na mączce była stabilna, a doślizgi kontrolowane. Podczas gry na twardej nawierzchni bardzo się przydała porządna amortyzacja, pięty nie bolały podczas opadania. Za tłumienie drgań odpowiada system ShockEraser oraz wkładka EVA.
Nie lubię jak w bucie przesuwa się język, może to szczegół ale dla mnie istotny. W tym bucie język oraz jego szlufka zapobiega ruszaniu, co też mocno ogranicza ilość mączki, która wpada do środka. Wysokość cholewki jest optymalna, co w zapiętku daje poczucie stabilności achillesa i przy wyższym podbiciu nie będzie ocierać pięt.

PODSUMOWANIE:
Buty Prince Warrior Lite to model dla osób z szerszą stopą, które szukają komfortu i stabilności. Jako ciekawy dodatek buty posiadają drugą parę sznurwóek w zielonym kolorze, co prawda jeszcze nigdy nie porwałem sznurówek, ale znam ludzi, którym to się zdarza.
Dla osób grających wyłącznie na mączce polecam podeszwę typu ?clay? na pewno poprawi stabilność gry na cegle. Z czystym sumieniem mogę go zakwalifikować jako BUTA DO TENISA!