Prince – nowa linia EXO3

Linia EXO3 debiutuje póki co w Japonii i składa się z dwóch modeli z których każdy posiada dwie wersje.

Nie do końca jeszcze wiadomo dlaczego EXO3… sama końcówka oczywiście odnosi się do promowanych obecnie przez Amerykańskiego producenta O3 portów, które mają zapewniać większe pole czystego trafienia, dłuższe przebywanie piłki na strunach oraz większą moc.
[exec]include(„https://www.tenis.net.pl/in/sprzet.inc”);[/exec]
Jeśli chodzi o same rakiety to pierwszy model jest wariacją Graphite Classica i nosi nazwę EXO3 Graphite.

Tak jak stary Graphite występuje on w dwóch wersjach, 93 calowej o ramie o stałym profilu 19mm i tu najistotniejszą różnicą jest fakt zmiany przeplotu strun czyli odejście z archaicznego przeplotu 14×18 na bardziej współczesny 16×18. Druga wersja to zastosowany już wcześniej manewr przy próbach odświeżenia Graphite Classica czyli… ten model jest jakby połączeniem Classica OS i Graphite’a Longbody… otóż swoistymi ikonami gry rakietami o główce powyżej 100 cali kwadratowych byli swojego czasu Michael Chang i Andre Agassi, którzy korzystali w pewnych okresach swojej kariery z rakiet 107 calowych. Jednakże we współczesnej grze odchodzi się od rakiet o powierzchni główki wykraczającej poza te okrągłe 100 cali kw.,tak więc Prince zdecydował się na stworzenie hybrydy bazującej w większości na Classicu OS ale z główką wersji Longbody otrzymując wypełnienie luki między wersją 93, a 107 calową. W modelu EXO3 Graphite 100 przeniesiono również przeplot strun z wersji Longbody (16×18) podczas gdy w ostatniej wersji NXG był to przeplot 16×20. Nie trudno zatem domyślić się powierzchni główki tego modelu ale poza tą różnicą są również inne bardziej subtelne zmiany np. minimalne pogrubienie ramy o 0,5mm.

Drugi model to rakieta o buńczucznej nazwie Prince EXO3 Rebel występująca również w dwóch wersjach. Pierwszej 95 calowej o ramie 20mm i przeplocie 18×20, co jest rzadkością dla tego producenta, oraz wersji 105 calowej, dłuższej o 0,25 cala, z ramą grubszą o 1mm oraz bardziej otwartym przeplocie 16×19.

Wszystkie 4 rakiety charakteryzują się przyciągającym oko niebagatelnym designem sprawiającym wrażenie częściowej transparentności. Szata graficzna tych rakiet na pewno będzie gorącym tematem na wielu forach dyskusyjnych tak krajowych jak i zagraniczych.

Jestem jednakże winny fanom rakiet tej marki pewne dopowiedzenie… otóż mimo iż Prince jest producentem z USA to największą dostępność do ich sprzętu mają Japończycy. Tak to się jakoś dziwnie ułożyło że pewne modele rakiet dostępne są tylko i wyłącznie w Kraju Kwitnącej Wiśni dlatego ciężko jest w tej chwili spekulować kiedy linia EXO3 będzie wprowadzona, jeśli w ogóle, w ofertę dystrybutorów w innych krajach.